БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 21мб-лг
БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність – 205 Лісове господарство
Освітній рівень – молодший бакалавр/початковий (короткий цикл)
Кафедра екології та безпеки життєдіяльності
Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин
Кафедра прикладної інженерії та охорони праці
Інженерно-технологічний факультет
Викладачі: д.с.-г.н. Балабак О. А., к.с.-г.н., доцент Балабак А. В., к.с.-г.н., доцент Трус О. М.
Aнотація:
Мета курсу (інтегральна компетентність) ‑ здатність розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми у цій галузі професійної діяльності, що передбачає застосування певних теорій і методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
Цілі курсу (програмні компетентності):
Загальні компетентності:
- здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя;
- цінування та повага до різноманітності та мультикультурності;
- здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;
- здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
Програмні результати навчання:
- демонструвати повагу до етичних принципів та формувати етичні засади співпраці в колективі;
- організувати результативні та безпечні умови праці.
Короткий зміст курсу:
Наукові основи безпеки життєдіяльності. Людина в системі «людина–середовище». Джерела небезпеки життєдіяльності людини та породжені ними фактори. Забезпечення безпечної життєдіяльності. Правове забезпечення та управління безпекою життєдіяльності. Правові та організаційні питання охорони праці. Законодавство України з охорони праці. Державне управління охороною праці, організація охорони праці на виробництві, контроль і нагляд за охороною праці. Аналіз травматизму і професійних захворювань. Основи виробничої санітарії. Вентиляція виробничих приміщень. Загальні основи електробезпеки та пожежної безпеки. Цивільний захист населення у НС та його законодавче забезпечення. Природні НС в Україні та дії населення під час їх виникнення. НС техногенного характеру. Радіаційні небезпеки. Хімічні небезпеки. Медичний та біологічний захист.