БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 21-сп, 11к-сп

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Спеціальність – 206 Садово-паркове господарство

Освітній рівень – бакалавр/перший (бакалаврський)

Кафедра екології та безпеки життєдіяльності

Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин

Викладачі: к.с.-г.н., доцент Балабак А. В., к.с.-г.н., доцент Гурський І. М., к.с.-г.н., доцент Трус О. М.

Мета курсу (інтегральна компетентність) ‑ здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у галузі вирощування декоративних рослин, фітодизайні та флористиці, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій і методів рослинництва, ландшафтної архітектури, садово-паркового будівництва та екології і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Цілі курсу (програмні компетентності):

ЗК.4. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК.5. Здатність спілкуватися іноземною мовою.

ЗК.6. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК.7. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК.8. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК.9. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК.10. Прагнення до збереження навколишнього середовища.

ЗК.11. Навички здійснення безпечної діяльності.

ЗК.12. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК.13. Уміння планувати та організовувати свою професійну діяльність.

ЗК.14. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.

ЗК 15. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.

ФК.5. Здатність застосовувати інженерно-технічне обладнання на об’єктах садово-паркового господарства.

ФК.8. Здатність безпечно використовувати агрохімікати й пестициди, беручи до уваги їх хімічні і фізичні властивості та вплив на навколишнє середовище.

ПРН 1. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму.

ПРН 2. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти.

ПРН 4. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садово-паркового господарства.

ПРН 6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційно-управлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності.

ПРН 7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства.

ПРН 11. Координувати, інтегрувати та удосконалювати організацію виробничих процесів у садово-парковому господарстві.

ПРН 12. Планувати ефективно час для отримання необхідних результатів у виробництві.

ПРН 13. Результативно працювати у колективі.

ПРН 14. Виконувати чітко та якісно професійні завдання, удосконалювати технологію їх виконання та навчати інших.

ПРН 15. Організувати результативні та безпечні умови праці.

ПРН 16. Співпрацювати з фахівцями інших галузей знань, робити фаховий внесок у колективну роботу в рамках комплексних проектів формування об’єктів садово-паркового господарства, що охоплюють різні галузі знань.

ПРН 17. Володіти методами визначення джерел і шляхів надходження у навколишнє природне середовище шкідливих компонентів та здатність оцінити їх вплив на довкілля та стан здоров’я людини.

Наукові основи безпеки життєдіяльності. Людина в системі «людина–середовище». Джерела небезпеки життєдіяльності людини та породжені ними фактори. Забезпечення безпечної життєдіяльності. Правове забезпечення та управління безпекою життєдіяльності. Правові та організаційні питання охорони праці. Законодавство України з охорони праці. Державне управління охороною праці, організація охорони праці на виробництві, контроль і нагляд за охороною праці. Основи виробничої санітарії. Вентиляція виробничих приміщень. Загальні основи електробезпеки. Загальні основи пожежної безпеки. Цивільний захист населення у НС та його законодавче забезпечення. Природні НС в Україні та дії населення під час їх виникнення. НС техногенного характеру. Радіаційні небезпеки. Хімічні небезпеки. Медичний та біологічний захист.