БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 11мб-б

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Спеціальність – 091 Біологія

Освітній рівень – молодший бакалавр/початковий (короткий цикл)

Кафедра екології та безпеки життєдіяльності

Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин

Викладачі: к.е.н., доцент Шевченко Н. О., к.с.-г.н., доцент Гурський І. М., к.с.-г.н., доцент Трус О. М.

Мета курсу (інтегральна компетентність) ‑ здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі біології при здійсненні професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування законів, теорій та методів біологічної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Цілі курсу (програмні компетентності):

ЗК03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК10. Здатність працювати в команді.

СК09. Здатність аналізувати результати взаємодії біологічних систем різних рівнів організації, їхньої ролі у біосфері та можливості використання у різних галузях господарства, біотехнологіях, медицині та охороні навколишнього середовища.

ПР06. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності.

ПР11. Уміти прогнозувати ефективність та наслідки реалізації природоохоронних заходів.

Наукові основи безпеки життєдіяльності. Людина в системі «людина–середовище». Джерела небезпеки життєдіяльності людини та породжені ними фактори. Забезпечення безпечної життєдіяльності. Правове забезпечення та управління безпекою життєдіяльності. Правові та організаційні питання охорони праці. Законодавство України з охорони праці. Державне управління охороною праці, організація охорони праці на виробництві, контроль і нагляд за охороною праці. Аналіз травматизму і професійних захворювань. Основи виробничої санітарії. Вентиляція виробничих приміщень. Загальні основи електробезпеки. Загальні основи пожежної безпеки. Цивільний захист населення у НС та його законодавче забезпечення. Природні НС в Україні та дії населення під час їх виникнення. НС техногенного характеру. Радіаційні небезпеки. Хімічні небезпеки. Медичний та біологічний захист.

Матеріали