+38 (04744) 3-87-81
Меню
Остання редакція: 25 листопада 2021

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 21мб-с

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

 

Спеціальність – 203 Садівництва і виноградарство

Освітній рівень – молодший бакалавр/початковий (короткий цикл)

Кафедра екології та безпеки життєдіяльності

Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин

Кафедра прикладної інженерії та охорони праці

Інженерно-технологічний факультет

 

Викладачі: к.е.н., доцент Шевченко Н. О., к.с.-г.н., доцент Трус О. М.

 

Aнотація:

Мета курсу (інтегральна компетентність) ‑ здатність розв’язувати спеціалізовані задачі й практичні проблеми у процесі навчання та під час професійної діяльності в галузі плодівництва, виноградарства і овочівництва.

Цілі курсу (програмні компетентності):

ЗК 2. Уміння ефективно спілкуватися на професійному та соціальному рівнях.

ЗК 8. Навички здійснення безпечної діяльності.

ЗК 9. Прагнення до збереження навколишнього середовища.

ФК 4. Широкі теоретичні агрономічні знання, набуті у процесі навчання, розуміння рівня цих знань.

Програмні результати навчання:

ПР 1. Впорядковувати базові категорії, поняття та закони функціонування суспільного виробництва та особливості їх прояву в різних типах агроекосистем.

ПР 3. Класифікувати знання та інтерпретувати розуміння предметної області та професійної діяльності.

ПР 8. Виявляти здатність до взаємодії, співробітництва з широким колом осіб для провадження професійної або навчальної діяльності.

ПР 10. Використовувати навички здійснення безпечної діяльності.

ПР 18. Випробовувати та використовувати базові знання зі спеціалізованих підрозділів аграрної науки у сфері плодівництва, виноградарства і овочівництва.

ПР 19. Поєднувати знання та розуміння основних біологічних і агротехнологічних концепцій, правил і теорій, пов’язаних з плодовими, овочевими рослинами і виноградом.

ПР 23. Оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

ПР 24. Інтегрувати теоретичну інформацію та практичні виробничі дані в сфері овочівництва, плодівництва, виноградарства, ягідництва, горіхівництва, грибівництва тощо.

Короткий зміст курсу:

Наукові основи безпеки життєдіяльності. Людина в системі «людина–середовище». Джерела небезпеки життєдіяльності людини та породжені ними фактори. Забезпечення безпечної життєдіяльності. Правове забезпечення та управління безпекою життєдіяльності. Правові та організаційні питання охорони праці. Законодавство України з охорони праці. Державне управління охороною праці, організація охорони праці на виробництві, контроль і нагляд за охороною праці. Аналіз травматизму і професійних захворювань. Основи виробничої санітарії. Вентиляція виробничих приміщень. Загальні основи електробезпеки. Загальні основи пожежної безпеки. Цивільний захист населення у НС та його законодавче забезпечення. Природні НС в Україні та дії населення під час їх виникнення. НС техногенного характеру. Радіаційні небезпеки. Хімічні небезпеки. Медичний та біологічний захист.

Матеріали

Останні новини

Всі новини