Безпека життєдіяльності (208 Агроінженерія)
БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Кафедра прикладної інженерії та охорони праці
Інженерно-технологічний факультет
Викладач: к.с.-г.н., доцент Прокопенко Е.В.
Кафедра екології та безпеки життєдіяльності
Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослиН
Викладач: к.с.-г.н., доцент Нікітіна О.В.
Aнотація:
Мета курсу (інтегральна компетентність) – Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі агропромислового виробництва та у процесі навчання, що передбачає застосування визначених теорій та методів відповідної науки і характеризується певною невизначеністю умов і вимог.
Загальні компетентності:
ЗК7. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях
Цілі курсу (програмні компетентності):
ФК10. Здатність організовувати використання сільськогосподарської техніки відповідно до вимог екології, принципів оптимального природокористування й охорони довкілля.
ФК13. Здатність організовувати роботу та забезпечувати адміністративне управління виробничими підрозділами, які здійснюють технічне забезпечення агропромислового виробництва відповідно до реалізації правових вимог безпеки життєдіяльності і охорони праці; аналізувати показники техногенних та природних небезпек, а також планувати і виконувати відповідні захисні заходи.
Програмні результати навчання:
ПРН 10. Демонструвати повагу до етичних принципів, своєю поведінкою впроваджувати етичні норми взаємовідносин в колективі, які сприяють досягненню виробничої мети. Проявляти самостійність і відповідальність у роботі.
ПРН 22. Визначати чисельні значення показників оцінювання стану охорони праці в галузях сільського господарства. Розробляти заходи з охорони праці і безпеки життєдіяльності відповідно до правових вимог законодавства.
Короткий зміст курсу:
Наукові основи безпеки життєдіяльності. Людина в системі «людина – середовище». Джерела небезпеки життєдіяльності людини та породжені ними фактори. Забезпечення безпечної життєдіяльності. Правове забезпечення та управління безпекою життєдіяльності. Правові та організаційні питання з охорони праці. Законодавство України з охорони праці. Державне управління охороною праці, організація охорони праці на виробництві. Основи виробничої санітарії. Вентиляція виробничих приміщень. Загальні основи електробезпеки. Загальні основи пожежної безпеки.