+38 (04744) 3-87-81
Меню
Остання редакція: 25 квітня 2022

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні також відзначають День охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Як і в усьому світі, в Україні з урахуванням цієї теми розробляють План заходів із відзначення Дня охорони праці. Новий девіз  Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я»

У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників. Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Це важливо як під час розробки та перегляду політики і нормативно-правової бази з питань охорони праці для вирішення постійних та нових проблем у галузі охорони праці, так і під час їх практичного застосування на робочому місці. Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.

Як наголосили у МОП, ми продовжуємо жити в умовах глобальної кризи зокрема і в галузі охорони здоров’я, а також наражаємося на постійні ризики, тому потрібно продовжувати рухатися до створення сильної культури безпеки та здоров’я на всіх рівнях.

22 квітня 2022 р. на кафедрі прикладної інженерії та охорони праці Уманського НУС, на базі платформи Zoom, було організовано семінар з охорони праці  із студентами та викладачами Уманського НУС.

На семінарі прийняли участь:

Опришко Олена Віталіївна – головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та оборонно-мобілізаційної роботи Уманської міської ради , тема доповіді "Щодо правил поведінки (порядку дій) населення у разі виявлення підозрілого об’єкта, вибухонебезпечного предмета"  

Гребьонкін Олександр Андрійович - завідувач Уманських територіальних курсів ЦЗ та БЖД III категорії. Тема виступу: "Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій"

Сидоренко Любов Миколаїіна – працівник екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 

Семінар з охорони праці відкрили доцент кафедри прикладної інженерії та охорони Прокопенко Едуард  та завідувач кафедри прикладної інженерії та охорони праці Березовський Андрій Павлович, представивши гостей та учасників заходу.

В організації семінару брали участь:  завідувач кафедри прикладної інженерії та охорони праці Березовський Андрій Павлович, доценти кафедри прикладної інженерії та охорони праці Прокопенко Едуард Васильович та Трус Олександр Миколайович.