+38 (04744) 3-87-81
Меню
Остання редакція: 09 грудня 2015

Конференція, приурочена Всесвітньому дню охорони праці

   У читальній залі Наукової бібліотеки Уманського НУС пройшла конференція, приурочена Всесвітньому дню охорони праці, який відзначається 28 квітня.

   У заході взяли участь начальник Державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці Держгірпромнагляду в Черкаській області Юрій Гайдайчук, головний державний інспектор територіального управління охорони праці в м. Умань та Уманського району Олександр Підгорний та начальник відділу охорони та умов праці управління праці та соціального захисту населення Олександр Пустовий, викладачі інженерно-технологічного факультету, співробітники, студенти Уманського НУС.

Учасники конференції

Учасники конференції

   Конференцію відкрив Олександр Пустовий, який надав слово Юрію Гайдайчуку. Юрій Володимирович детально зупинився на історії виникнення охорони праці, розповів про указ Президента України від 18 серпня 2006 р. №685, наголосив на тому, що Україна буде відзначати 28 квітня 2013 року Всесвітній день охорони праці. Девіз Всесвітнього дня охорони праці у 2013 році, за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) – «Запобігання професійним захворюванням». Адже в Україні кожен рік реєструється до 8 тисяч професійних захворювань, до 105 тисяч нещасних випадків на виробництві. Держава несе значні економічні збитки, пов’язані з відшкодуванням втрати працездатності, інвалідністю, лікуванням та реабілітацією потерпілих.

Головний державний інспектор територіального управління охорони праці в м. Умань та Уманського району Олександр Підгорний і начальник Державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці Держгірпромнагляду в Черкаській області Юрій Гайдайчук

Головний державний інспектор територіального управління охорони праці в м. Умань та Уманського району Олександр Підгорний і начальник Державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці Держгірпромнагляду в Черкаській області Юрій Гайдайчук

   Основну увагу Юрій Гайдайчук зосередив на Законі України «Про охорону праці», поняттях з охорони праці, соціально-економічному значенні охорони праці, основних законодавчих актах з охорони праці «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

   Доповідач детально висвітлив принципи державної політики в галузі охорони праці, права громадян на охорону праці при укладанні трудового договору під час роботи на підприємстві, обов’язки роботодавця щодо створення безпечних відповідно до нормативно – правових актів з охорони праці, про порядок проведення навчання і перевірки знань із питань охорони праці. Юрій Володимирович повідомив присутнім про те, що в агропромисловому комплексі Черкаської обл. за І квартал відбулось 4 нещасних випадки із смертельним травмуванням потерпілих.

   Наприкінці доповіді Юрій Володимирович відповів на запитання студентів.

   Присутні подякували фахівцям за цікаву та корисну зустріч.

Юрій Берегуля, начальник відділу охорони праці