Охорона праці в галузі (205 Лісове господарство)

ОХОРОНА ПРАЦІ В ГАЛУЗІ

Спеціальність – 205 Лісове господарство

Освітній рівень – магістр/другий (магістерський)

Викладачі: к.с.-г.н., доцент Трус О. М.

Мета курсу (інтегральна компетентність) ‑ здатність розв’язувати складні задачі та практичні проблеми у галузі лісового господарства, проведення досліджень та впровадження інновацій, що забезпечує застосування певних теорій та методів відповідної науки і характеризується компетентністю та невизначеністю умов.

Цілі курсу (програмні компетентності):

ЗК7. Знання та розуміння предметної області та розуміння професії;

ЗК8. Знання правил охорони безпеки.

ФК1. Здатність забезпечити організацію роботи та управління лісогосподарським виробництвом на підприємствах різного функціонального призначення, застосовувати сучасні принципи та підходи сталого ведення господарства та ефективного лісоуправління;

ФК5. Здатність розробляти поточні та стратегічні плани розвитку підприємств лісової галузі та ефективної реалізації господарських заходів лісогосподарського виробництва та мисливства і приймати обґрунтовані управлінські рішення.

ПРН3. Систематизація документообігу, підготовка технічної, проектної, технологічної та організаційно-управлінської документації, формування звітності, впровадження системи менеджменту якості на підприємстві;

ПРН15. Ініціювати та здійснювати організаційні та технічні заходи щодо забезпечення належних умов праці, дотримання техніки безпеки, профілактики виробничого травматизму і професійних захворювань, організовувати та контролювати дотримання норм екологічної безпеки та охорони довкілля.

Правові та організаційні питання охорони праці в галузі. Права і обов’язки з охорони праці керівника підприємства, головних спеціалістів. Аналіз травматизму в сільському господарстві. Атестація та паспортизація умов праці. Державне соціальне страхування від нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві. Вимоги безпеки праці при обслуговуванні виробничого устаткування. Вимоги безпеки до територій виробничих майданчиків, будівель і споруд.

Матеріали